AdBlueNissan Qashqai 1.7 dCi (gen. J11) - pojemność zbiornika AdBlue

Nissan Qashqai 1.7 dCi (gen. J11) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Nissan Qashqai 1.7 dCi (gen. J11)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Nissan Qashqai 1.7 dCi to popularny model SUV produkowany przez japońskiego producenta. Samochód wyposażony jest w silnik o pojemności 1749 ccm i mocy 110 KM. Aby spełniać normy emisji spalin, Nissan Qashqai 1.7 dCi wymaga zastosowania AdBlue. Ten model spełnia normę Euro 6d-TEMP. Adblue należy dolewać do specjalnego zbiornika znajdującego się obok zbiornika paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Nissan Qashqai 1.7 dCi (gen. J11)?

W samochodzie Nissan Qashqai 1.7 dCi (gen. J11) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1749 ccm i mocy 150 KM (110 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 17,0 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji