AdBlueNissan Navara 2.3 dCi (gen. D231) - pojemność zbiornika AdBlue

Nissan Navara 2.3 dCi (gen. D231) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Nissan Navara 2.3 dCi (gen. D231)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Nissan Navara 2.3 dCi to popularny pick-up, który charakteryzuje się nowoczesnym designem i solidną konstrukcją. Samochód wyposażony jest w silnik o pojemności 2298 ccm i mocy 140 KM. Aby spełnić normy emisji spalin Euro 6, Navara wymaga uzupełniania AdBlue, substancji pomagającej redukować emisję tlenków azotu. Adblue należy dolać do specjalnego zbiornika znajdującego się obok baku paliwa. Nissan Navara 2.3 dCi to idealny wybór dla osób poszukujących niezawodnego i wszechstronnego samochodu do codziennego użytku.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Nissan Navara 2.3 dCi (gen. D231)?

W samochodzie Nissan Navara 2.3 dCi (gen. D231) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 2298 ccm i mocy 190 KM (140 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 17,0 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji