UżywaneRaportyNajlepsze miasta dla kierowców. Warszawa dopiero na 80. miejscu

Najlepsze miasta dla kierowców. Warszawa dopiero na 80. miejscu

Powstał nowy ranking 100 najbardziej przyjaznych dla kierowców miast na świecie. Stolica Polski wylądowała na odległym 80. miejscu. Sprawdź szczegółowe wyniki.

Obecnie kierowcy w dużych miastach mają ciężkie życie. Zakorkowane ulice, brak miejsc do parkowania, zakazy wjazdu czy wysokie stawki ubezpieczeniowe to tylko część problemów. Na zlecenie firmy Mister Auto, zajmującej się dystrybucją części samochodowych w Europie, przeprowadzono badanie, którego efektem jest ranking 100 miast, od najbardziej do najmniej przyjaznych dla kierowców.

W raporcie uwzględniono szereg czynników, podzielonych na trzy główne kategorie: Infrastruktura, Bezpieczeństwo i Koszty. W pierwszej grupie uwzględniono: liczbę aut przypadającą na jednego mieszkańca, wskaźnik średniego dziennego zagęszczenia ruchu i średnią prędkość jazdy, ocenę jakości dróg, ocenę transportu publicznego, średni wiek aut oraz ocenę jakości powietrza.

Do kategorii Bezpieczeństwo zaliczono ocenę agresji drogowej i wskaźnik liczby ofiar w wypadkach na 100 000 mieszkańców. Ostatnia grupa obejmuje koszt 2-godzinnego parkowania, koszt paliwa i wysokość podatku drogowego na rok oraz ich przystępność dla mieszkańców (z uwzględnieniem siły nabywczej).

10 najlepszych miast dla kierowców:

 1. Calgary, Kanada
 2. Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie
 3. Ottawa, Kanada
 4. Berno, Szwajcaria
 5. El Paso, USA
 6. Vancouver, Kanada
 7. Göteborg, Szwecja
 8. Düsseldorf, Niemcy
 9. Bazylea, Szwajcaria
 10. Dortmund, Niemcy

10 najgorszych miast dla kierowców:

 1. Bombaj, Indie
 2. Ułan Bator, Mongolia
 3. Kalkuta, Indie
 4. Lagos, Nigeria
 5. Karaczi, Pakistan
 6. Bogota, Kolumbia
 7. Sao Paulo, Brazylia
 8. Mexico City, Meksyk
 9. Rio de Janeiro, Brazylia
 10. Moskwa, Rosja
Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji