AdBlueMitsubishi Eclipse Cross 2.2 Diesel ClearTec (gen. I) - pojemność zbiornika AdBlue

Mitsubishi Eclipse Cross 2.2 Diesel ClearTec (gen. I) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Mitsubishi Eclipse Cross 2.2 Diesel ClearTec (gen. I)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Mitsubishi Eclipse Cross 2.2 Diesel ClearTec to kompaktowy SUV, który charakteryzuje się nowoczesnym designem i sportowym wyglądem. Samochód wyposażony jest w silnik o pojemności 2268 ccm i mocy 109 KM. Model ten wymaga stosowania AdBlue, substancji pomagającej w redukcji emisji spalin. Mitsubishi Eclipse Cross spełnia normę Euro 6d-TEMP, co oznacza, że jest zgodny z najnowszymi standardami dotyczącymi emisji spalin. Adblue należy dolać do specjalnie przystosowanego zbiornika, który znajduje się w okolicach baku paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Mitsubishi Eclipse Cross 2.2 Diesel ClearTec (gen. I)?

W samochodzie Mitsubishi Eclipse Cross 2.2 Diesel ClearTec (gen. I) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 2268 ccm i mocy 148 KM (109 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 15,6 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji