AdBlueMercedes-Benz Marco Polo 250 d BlueEFFICIENCY (gen. 447) - pojemność zbiornika AdBlue

Mercedes-Benz Marco Polo 250 d BlueEFFICIENCY (gen. 447) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Mercedes-Benz Marco Polo 250 d BlueEFFICIENCY (gen. 447)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Mercedes-Benz Marco Polo 250 d BlueEFFICIENCY to luksusowy samochód typu kamper, idealny do podróży i wypoczynku. Wyposażony jest w silnik o mocy 140 KM i pojemności 2143 ccm. Ten model wymaga uzupełniania AdBlue, substancji pomagającej w redukcji emisji spalin. Samochód spełnia normę Euro 6. Adblue należy dolać do specjalnego zbiornika znajdującego się zazwyczaj pod pokrywą wlewu paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Mercedes-Benz Marco Polo 250 d BlueEFFICIENCY (gen. 447)?

W samochodzie Mercedes-Benz Marco Polo 250 d BlueEFFICIENCY (gen. 447) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 2143 ccm i mocy 190 KM (140 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 11,5 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji