AdBlueMercedes-Benz GLA 200 d (gen. 247) - pojemność zbiornika AdBlue

Mercedes-Benz GLA 200 d (gen. 247) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Mercedes-Benz GLA 200 d (gen. 247)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Mercedes-Benz GLA 200 d to kompaktowy SUV, który jest idealny do miejskiej dżungli i dłuższych podróży. Napędzany jest przez silnik o mocy 110 KM i pojemności 1950 ccm. Ten model samochodu wymaga stosowania AdBlue, substancji zapobiegającej emisji szkodliwych substancji. Mercedes-Benz GLA 200 d spełnia normę Euro 6, co oznacza, że jest przyjazny dla środowiska. Adblue należy dolać do specjalnego zbiornika, który znajduje się obok baku paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Mercedes-Benz GLA 200 d (gen. 247)?

W samochodzie Mercedes-Benz GLA 200 d (gen. 247) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1950 ccm i mocy 150 KM (110 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 23,8 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji