AdBlueMercedes-Benz E 300 de (gen. 213/238) - pojemność zbiornika AdBlue

Mercedes-Benz E 300 de (gen. 213/238) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Mercedes-Benz E 300 de (gen. 213/238)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Mercedes-Benz E 300 de to elegancki sedan klasy średniej, który łączy w sobie luksusową stylistykę z ekologicznym napędem hybrydowym. Samochód wyposażony jest w silnik wysokoprężny o pojemności 1950 ccm, który generuje imponującą moc 225 KM. Aby spełnić normy emisji spalin Euro 6d-TEMP, Mercedes-Benz E 300 de wymaga regularnego uzupełniania zbiornika z płynem AdBlue. Adblue należy dolać do specjalnego zbiornika znajdującego się obok zbiornika paliwa, zazwyczaj pod klapą tankowania. Dzięki zastosowaniu technologii hybrydowej, samochód ten zapewnia dynamiczną jazdę przy jednoczesnym ograniczeniu emisji CO2.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Mercedes-Benz E 300 de (gen. 213/238)?

W samochodzie Mercedes-Benz E 300 de (gen. 213/238) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1950 ccm i mocy 306 KM (225 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 23,5 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji