AdBlueMercedes-Benz E 220 d Kabrio (gen. 207/212) - pojemność zbiornika AdBlue

Mercedes-Benz E 220 d Kabrio (gen. 207/212) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Mercedes-Benz E 220 d Kabrio (gen. 207/212)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Mercedes-Benz E 220 d Kabrio to luksusowy kabriolet produkowany przez niemieckiego producenta samochodów. Jest wyposażony w silnik o pojemności 2143 ccm i mocy 125 KM. Ten model samochodu wymaga uzupełniania płynu AdBlue, który pomaga w redukcji emisji spalin. Samochód spełnia normę Euro 6. Adblue należy dolać do specjalnego zbiornika umieszczonego obok baku paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Mercedes-Benz E 220 d Kabrio (gen. 207/212)?

W samochodzie Mercedes-Benz E 220 d Kabrio (gen. 207/212) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 2143 ccm i mocy 170 KM (125 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 24,5 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji