AdBlueMercedes-Benz E 220 BlueTEC Coupe (gen. 207/212) - pojemność zbiornika AdBlue

Mercedes-Benz E 220 BlueTEC Coupe (gen. 207/212) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Mercedes-Benz E 220 BlueTEC Coupe (gen. 207/212)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Mercedes-Benz E 220 BlueTEC Coupe to elegancki samochód o sportowym charakterze. Napędzany jest silnikiem o mocy 125 KM i pojemności 2143 ccm. Ten model wymaga dodatkowego zbiornika na AdBlue, który pomaga zmniejszyć emisję szkodliwych substancji. Samochód spełnia normę Euro 6. Adblue należy dolać do specjalnego zbiornika, który znajduje się obok baku paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Mercedes-Benz E 220 BlueTEC Coupe (gen. 207/212)?

W samochodzie Mercedes-Benz E 220 BlueTEC Coupe (gen. 207/212) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 2143 ccm i mocy 170 KM (125 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 24,5 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji