AdBlueMercedes-Benz CLS Coupe 220 d (gen. 218) - pojemność zbiornika AdBlue

Mercedes-Benz CLS Coupe 220 d (gen. 218) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Mercedes-Benz CLS Coupe 220 d (gen. 218)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Mercedes-Benz CLS Coupe 220 d to elegancki i sportowy model samochodu, który cechuje się nowoczesnym designem i wysoką jakością wykonania. Napędza go silnik o pojemności 2143 ccm i mocy 125 KM, który wymaga uzupełniania AdBlue. Ten samochód spełnia normę Euro 6. Należy dolać AdBlue do specjalnego zbiornika znajdującego się obok zbiornika paliwa. Mercedes-Benz CLS Coupe 220 d to doskonały wybór dla osób poszukujących połączenia luksusu, sportowego charakteru i ekonomiczności.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Mercedes-Benz CLS Coupe 220 d (gen. 218)?

W samochodzie Mercedes-Benz CLS Coupe 220 d (gen. 218) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 2143 ccm i mocy 170 KM (125 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 25,5 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji