AdBlueMercedes-Benz Citan Tourer 108 CDI (gen. 415) - pojemność zbiornika AdBlue

Mercedes-Benz Citan Tourer 108 CDI (gen. 415) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Mercedes-Benz Citan Tourer 108 CDI (gen. 415)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Mercedes-Benz Citan Tourer 108 CDI to kompaktowy van idealny do przewozu pasażerów. Wyposażony jest w silnik o mocy 59 KM i pojemności 1461 ccm. Ten model samochodu potrzebuje dodatkowo AdBlue, substancji pomagającej w redukcji emisji spalin. Mercedes-Benz Citan Tourer 108 CDI spełnia normę Euro 6. Adblue należy dolać do specjalnego zbiornika umieszczonego obok baku paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Mercedes-Benz Citan Tourer 108 CDI (gen. 415)?

W samochodzie Mercedes-Benz Citan Tourer 108 CDI (gen. 415) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1461 ccm i mocy 80 KM (59 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 18,0 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji