AdBlueMercedes-Benz A 180 d Limousine (gen. 177) - pojemność zbiornika AdBlue

Mercedes-Benz A 180 d Limousine (gen. 177) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Mercedes-Benz A 180 d Limousine (gen. 177)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Mercedes-Benz A 180 d Limousine to kompaktowy sedan o eleganckim designie i wysokiej jakości wykończeniu. Napędzany jest przez silnik o mocy 85 KM i pojemności 1950 ccm. Ten model samochodu wymaga stosowania AdBlue, substancji pomagającej w redukcji emisji spalin. Mercedes-Benz A 180 d Limousine spełnia normę Euro 6d-TEMP. Adblue należy dolać do specjalnego zbiornika znajdującego się obok zbiornika paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Mercedes-Benz A 180 d Limousine (gen. 177)?

W samochodzie Mercedes-Benz A 180 d Limousine (gen. 177) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1950 ccm i mocy 116 KM (85 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 23,8 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji