NowościAktualnościMeble inspirowane Lamborghini. Możliwe przestępstwo i straty na 2 mln zł!

Meble inspirowane Lamborghini. Możliwe przestępstwo i straty na 2 mln zł!

Wszystkie elementy aut są chronione m.in. prawem autorskim. Sprawia to, że nie można w dowolny sposób używać ich wzornictwa do produkcji własnych mebli czy innych przedmiotów.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą wrocławskiej komendy miejskiej otrzymali informację, że jedna z podwrocławskich firm prowadzi sprzedaż mebli, w których znajdują się elementy łudząco podobne do wykorzystywanych w produkcji samochodów marki Lamborghini.

Meble LamborghiniPodwrocławska firma swoim działaniem mogła naruszyć wiele z obowiązujących przepisów związanych z ustawami dotyczącymi zwalczania nieuczciwej konkurencji, czy prawa własności przemysłowej. Wstępne straty producenta luksusowych aut szacowane są na kwotę 2 milionów zł.

Policjanci prowadzili czynności w dwóch miejscowościach na terenie powiatu wrocławskiego. Podczas wspomnianych działań zabezpieczyli meble, które nosiły znaki towarowe włoskiego producenta oraz ich elementy, będące kopiami zewnętrznych części sportowych aut. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, produkcja i sprzedaż takich przedmiotów, może nosić znamiona przestępstwa.

Redakcja poleca: Tak powstaje Lamborghini Huracan EVO. Włoskie auto bez tajemnic

Funkcjonariusze aktualnie prowadzą czynności związane z naruszeniem przepisów Ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz Ustawy Prawo własności przemysłowej. Zgodnie ze wspomnianymi aktami prawnymi, za ich złamanie grozić może kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji