NowościAktualnościMazda MX-30 po liftingu – co się zmieniło?

Mazda MX-30 po liftingu – co się zmieniło?

Elektryczna Mazda MX-30 doczekała się właśnie kilku istotnych poprawek. Dowiedz się, jakie zmiany wprowadzono na rok modelowy 2022.

W pełni elektryczna Mazda MX-30 ujrzała światło dzienne w październiku 2019 roku podczas targów w Tokio, a jej rynkowy debiut w Polsce nastąpił niemal rok później – we wrześniu 2020 roku. Teraz japoński producent ogłosił listę zmian, które zostały wprowadzone w modelu z rocznika 2022. Pierwsze egzemplarze MX-30 w odświeżonej wersji pojawią się w salonach sprzedaży już w lipcu.

Mazda MX-30 z roku modelowego 2022 została wyposażona w mocniejszą ładowarkę pokładową, która obsługuje trójfazowe ładowanie prądem przemiennym AC 11 kW. Maksymalna moc ładowania prądem zmiennym DC wzrosła natomiast z 40 do 50 kW, co oznacza, że do pełnego „nabicia” baterii wystarczy tylko 30 minut – o 6 minut krócej. Ponadto zoptymalizowana została częstotliwość dźwięku generowanego przez jednostkę napędową tak, aby była podobna do pozostałych odgłosów słyszanych podczas jazdy, jak szum kół i wiatru.

W ramach opisywanej modernizacji gama modelu wzbogaciła się również o nowe kolory nadwozia i opcje wykończenia wnętrza. Wśród nowych lakierów znalazły się piaskowy Zircon Sand, znany już z odświeżonej Mazdy CX-5, oraz czarny Jet Black ze srebrnym obramieniem słupków. Dodatkowo charakterystyczny dla marki kolor Soul Red Crystal jest teraz dostępny z całkowicie czarną górną częścią karoserii. Klienci zainteresowani zakupem tego elektrycznego crossovera otrzymali także nowy wariant wykończenia wnętrza Urban Expression (czarny), który jest oferowany obok dotychczasowych Modern Confidence (biały) i Industrial Vintage (brązowy).

Dowiedz się więcej o Maździe MX-30:

Mazda MX-30 – opis wersji i cennik

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji