NowościAktualnościFiat doceniony przez polskich kierowców

Fiat doceniony przez polskich kierowców

Fiat ma powody do dumy – samochody tej włoskiej marki są wysoko oceniane przez swoich właścicieli. Dowiedz się, za co polscy kierowcy najbardziej cenią modele Fiata.

Badanie satysfakcji klientów NCBS Poland (New Car Buyer Survey) to coroczna ankieta przeprowadzana wśród polskich klientów, którzy zakupili niedawno nowy samochód i użytkują go co najmniej od trzech miesięcy. Sondaż ten służy ocenie zachowań konsumenckich oraz kryteriów, jakimi kierują się kupujący, ich postrzegania poszczególnych producentów i lojalności wobec znanych wcześniej marek lub modeli. Badanie obejmuje też ocenę satysfakcji z zakupu nowego auta.

Polscy użytkownicy samochodów marki Fiat wyrazili swoje opinie na temat blisko 20 różnych aspektów, w tym m.in. stylistyki nadwozia i wnętrza swoich aut, ich parametrów i wyposażenia, jak również wartości i wizerunku producenta. Jak pokazują wyniki badania, modele Fiata wypadają bardzo dobrze we wszystkich ocenianych kategoriach.

Najwyższe noty Fiat otrzymał za stylistykę swoich aut – plasuje go to powyżej średniej dla całego rynku. Na wysokie oceny zasłużyła także jakość wykonania (użytkownicy zwrócili uwagę przede wszystkim na brak pisków i innych niepożądanych hałasów) oraz ogólna niezawodność. Te czynniki sprawiają, że zdaniem nabywców samochody marki Fiat przedstawiają znakomity stosunek ceny do jakości.

Fiat 500e RED
Gama modeli (RED) łączy stylowy wygląd ze szczytnym celem – walką z pandemiami COVID-19 i AIDS.

Na taki wizerunek włoskiej marki bez wątpienia wpływają jej najnowsze modele. Najlepszym tego przykładem jest nowy, elektryczny Fiat 500, który zdobywa uznanie na całym świecie, uzyskując liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. City Car 2022 w konkursie GQ Car Awards, elektrycznego auta roku w plebiscycie Auto Lider 2022 czy tytuł AUTO EUROPA 2022 dla najlepszego samochodu produkowanego w Europie. Nie należy także zapominać o cieszących się popularnością nowych wersjach 500X (w tym Dolcevita z otwieranym, materiałowym dachem), hybrydowych 500 i Pandzie oraz bogatej gamie Tipo, która ostatnio została uzupełniona o nadwozie Cross Kombi i wersje z napędem hybrydowym.

Fiat Tipo Cross
W ofercie odświeżonego Fiata Tipo możemy znaleźć dwie uterenowione wersje – Cross oraz Cross Kombi, które dodatkowo podnoszą atrakcyjność tego modelu.
Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji