AdBlueDS 3 Cabrio BlueHDi 100 (gen. I) - pojemność zbiornika AdBlue

DS 3 Cabrio BlueHDi 100 (gen. I) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie DS 3 Cabrio BlueHDi 100 (gen. I)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

DS 3 Cabrio BlueHDi 100 to model samochodu z otwartym dachem, który charakteryzuje się dynamicznym designem i sportowym charakterem. Napędzany jest silnikiem o mocy 73 KM i pojemności 1560 ccm. Ten model samochodu wymaga uzupełniania AdBlue, substancji niezbędnej do redukcji emisji spalin. Samochód spełnia normę Euro 6, co oznacza, że jest przyjazny dla środowiska. Adblue należy dolać do specjalnego zbiornika znajdującego się obok zbiornika paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie DS 3 Cabrio BlueHDi 100 (gen. I)?

W samochodzie DS 3 Cabrio BlueHDi 100 (gen. I) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1560 ccm i mocy 99 KM (73 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 17,0 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji