NowościAktualnościDriftowanie pod supermarketem wreszcie legalne! Bez mandatu 5000 zł

Driftowanie pod supermarketem wreszcie legalne! Bez mandatu 5000 zł

Rozległe parkingi przed dużymi sklepami kuszą część kierowców do mocniejszego wciśnięcia gazu czy zaciągnięcia hamulca ręcznego. Może oznaczać to jednak mandat sięgający 5000 zł!

Zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdy aura zmniejsza przyczepność opon do nawierzchni, niektórzy kierowcy chcieliby sprawdzić zachowanie swojego pojazdu w nietypowej sytuacji i zobaczyć, czy uda się im wyjść z niej obronną ręką.

Driftowanie i inne zabawy na parkingu pod supermarketem nie są jednak dobrze widziane przez policjantów. Nawet jeżeli plac jest absolutnie pusty, można spodziewać się mandatu, a przynajmniej wnikliwej kontroli auta w celu znalezienia modyfikacji niezgodnych z prawem czy uszkodzeń dających powód do zatrzymania dowodu rejestracyjnego.

Okazuje się, że drift pod supermarketem nie zawsze musi być nielegalny. W Gdańsku zaczął działalność tor Driftwave. Zasady są proste – wystarczy zarezerwować miejsce, wybrać termin, wnieść opłatę i można legalnie „latać bokiem”. Godzinę zabawy wyceniono na 130 zł, za 3 godziny trzeba zapłacić 300 zł, a za tor na wyłączność przez 9 godzin – 5000 zł. Obiekt funkcjonuje w godzinach 10-21, przy czym co trzy godziny przewidziano 60-minutorwe przerwy.

Warto wiedzieć: Nawet 30 000 zł kary kręcenie bączków

Regulamin używania toru wymaga od kierowcy trzeźwości oraz zachowania zdrowego rozsądku podczas jazdy – zakazane jest generowanie niebezpiecznych sytuacji, palenie gumy w miejscu czy jazda na felgach. Auto musi być też sprawne, a za uszkodzenie obiektu, terenu wokół niego czy rozlanie oleju trzeba wnieść opłaty karne.

Pozostaje trzymać kciuki, by pomysł został powielony w innych częściach Polski. Wiele parkingów pod sklepami, zwłaszcza w godzinach pracy, jest w niewielkim stopniu obłożona, a ktoś, kto chciałby poznać zachowanie swojego auta w trudnej sytuacji w takich miejscach może zrobić to tanio i bez tworzenia zagrożenia dla innych czy narażania się na mandat.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

1 KOMENTARZ

  1. autor podniecony wizja dymu i smrodu zapomnial niestety o halasie !
    Niedawno wspolny wysilek lokatorow blokow dookola Lidla w Warszawie doprowadzil do ujecia i ukarania grupki katujacej maluchy bez tlumikow na takim parkingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji