Współpraca reklamowaDla dużych rodzin, podróżników, firm - osobowe wersje aut Fiat Professional

Dla dużych rodzin, podróżników, firm – osobowe wersje aut Fiat Professional

Proces poszukiwania wielozadaniowego auta nie zawsze musi przebiegać w najbardziej oczywisty sposób. Czasami bowiem warto zajrzeć do oferty marki specjalizującej się w samochodach dostawczych.

Co łączy podróżników, osoby prowadzące aktywny tryb życia, rodziny i firmy? Każdy z tych odbiorców może potrzebować nieprzesadnie drogiego, ale funkcjonalnego i trwałego samochodu z bardzo przestronnym wnętrzem, który w razie potrzeby będzie można szybko naprawić lub poddać bieżącym czynnościom serwisowym w jednym z wielu serwisów na terenie Europy. Ciekawą propozycją dla klientów kierujących się przy zakupie pojazdu wspomnianymi kryteriami są modele dostępne w ofercie Fiat Professional.

Z założenia jest to marka produkująca użytkowe pojazdy. Wiele z nich doczekało się jednak odmian o mniej lub bardziej osobowej charakterystyce. Miejsca siedzące dla pięciu osób? Żaden problem. Korzystając z długich list wersji oraz dodatków wystarczy odpowiednio skonfigurować pojazd. Może on odstawać wykończeniem od crossoverów czy SUV-ów. Dla potencjalnego nabywcy mniej wyszukane materiały nie będą wadą. Wręcz przeciwnie. Prędzej doceni łatwość utrzymania wnętrza w czystości czy surowe wykończenie przedziału bagażowego, gdzie na pierwszym planie stoi praktyczność.

Kto chciałby w pakownym Fiacie poczuć się niemal jak w typowej „osobówce”, może zamówić Doblo w wersji Combi. Do wyboru są silniki 1.2 PureTech (130 KM) i diesle 1.5 (100 i 130 KM). Topowy motor wysokoprężny może zostać połączony z ośmiobiegowym automatem. Nadwozie? Jedynie krótkie L1. Dzięki niemu Doblo Combi jest poręczne w manewrowaniu, a bagażnik mieszczący do półki 775 l, a do dachu 1355 l nie powinien nikogo rozczarować. Podobnie jak sięgająca 0,9 tony ładowność.

Fiat Doblo CombiPotrzeba więcej przestrzeni? Rozwiązaniem może okazać się nowe Doblo w 5-miejscowej wersji Van. W przypadku 5-osobowego Doblo Van do wyboru są 100- i 130-konne diesle oraz 136-konny napęd elektryczny, którego akumulator o pojemności 50 kWh zapewnia do 275 km zasięgu. Model ma nadwozie L2, co oznacza zwiększenie rozstawu osi z 2785 do 2975 mm, a wydłużenie całego samochodu z 4403 do 4753 mm. Jest więc nieco mniej poręczny, ale dużo bardziej pakowny. Pozbawiony przeszklenia przedział bagażowy ma pojemność 1800 l. Po złożeniu kanapy rośnie do 3500 l. Granice zastosowania takiej kubatury są wyznaczane jedynie przez potrzeby czy wyobraźnę użytkownika? Problemem nie będzie zarówno transport kompletu pasażerów z bagażem, jak i sprzętu sportowego czy po prostu zamiana auta w namiastkę kampera.

Fiat DucatoA skoro o kamperach mowa, to warto wspomnieć, że od lat za najlepszą bazę do ich tworzenia uchodzi Fiat Ducato. W ofercie Fiat Professional Ducato występuje także jako furgon z zabudową brygadową do przewozu ekipy pracowników. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by auto sprawdziło się też w innych rolach. Przewóz kapeli muzycznej czy drużyny sportowej z dużą ilością sprzętu? Żaden problem!

Fiat ScudoOsobowo-użytkowej odmiany brygadowej doczekał się też Fiat Scudo. Dopasowanie pojazdu do potrzeb odbiorcy ułatwia dostępność dwóch wersji nadwoziowych – bazowej oraz wydłużonej Maxi. Możliwości konfiguracji zwiększa paleta silników. Do dostępne są cenione przez kierowców za trwałość, kulturę pracy i niskie zapotrzebowanie na paliwo diesle 2.0 MultiJet w odmianach generujących 145 lub 177 KM. Kto chciałby cieszyć się niemal bezszelestną jazdą, może zdecydować się na e-Scudo z akumulatorem o pojemności 50 lub 75 kWh.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji