Chevrolet pokazał Corvette C8 w wersji cabrio. Po raz pierwszy w historii tego modelu zastosowano twardy, składany dach. Znamy dane techniczne i ceny nowej Corvette C8 Convertible.

Ósma generacja Corvette pod wieloma względami zrywa z tradycją poprzedników. Centralnie umieszczony silnik V8 wymusił zmianę proporcji nadwozia, a nowa konstrukcja przenosi sportowego Chevroleta do innej ligi – bliżej mu teraz do grona supersamochodów niż muscle car’ów. Jednak nowa Corvette nie zapomina całkowicie o swoim dziedzictwie, czego dowodem jest zaprezentowana właśnie wersja Convertible. Dlaczego właśnie ten wariant nadwozia jest tak ważny dla historii modelu? Przypomnijmy, że pierwsza generacja Corvette była dostępna wyłącznie w wersji z otwartym dachem, a coupe zadebiutowało dopiero wraz z premierą następcy. Ale także i od tej tradycji jest pewne odstępstwo – nowy model otrzymał sztywny dach, a nie materiałowy jak u poprzedników. Może się on składać lub rozkładać w ciągu 16 sekund, na postoju lub w czasie jazdy z prędkością do 30 mil/h (ok. 48 km/h).

Chevrolet Corvette C8 Convertible – dane techniczne, cena

Do napędu Corvette C8 wykorzystano najnowszą wersję wolnossącego silnika benzynowego 6.2 V8 z serii Small Block. Generuje on 495 KM i 637 Nm, które trafiają na tylne koła za pośrednictwem 8-biegowej dwusprzęgłowej skrzyni. Chevrolet nie ujawnił jeszcze, ile waży nowy model, ale z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że wersja cabrio może być cięższa od coupe o ok. 50 kg.

Z komunikatu prasowego amerykańskiego producenta dowiadujemy się za to, że Corvette C8 Convertible ma być o 7 500 dolarów droższa od wariantu z zamkniętym nadwoziem, którego ceny startują od 59 995 dolarów. Oznacza to, że za otwartą wersję zapłacimy co najmniej 67 495 dolarów (ok. 267 tysięcy zł).

Oceny czytelników
[Głosów: 2 Średnia: 5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here