AdBlueVolkswagen Passat Variant 2.0 TDI (gen. B9) - pojemność zbiornika AdBlue

Volkswagen Passat Variant 2.0 TDI (gen. B9) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie VW Passat Variant 2.0 TDI (gen. B9)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

VW Passat Variant 2.0 TDI to kombi klasy średniej, wyposażone w silnik o pojemności 1968 ccm i mocy 110 KM. Ten model samochodu wymaga uzupełniania AdBlue, substancji stosowanej do redukcji emisji spalin. Samochód spełnia normę Euro 6d-TEMP. Adblue należy dolać do specjalnego zbiornika umieszczonego obok zbiornika paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie VW Passat Variant 2.0 TDI (gen. B9)?

W samochodzie VW Passat Variant 2.0 TDI (gen. B9) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1968 ccm i mocy 150 KM (110 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 19,5 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji