AdBlueVolkswagen Golf Alltrack 2.0 TDI SCR (gen. VII) - pojemność zbiornika AdBlue

Volkswagen Golf Alltrack 2.0 TDI SCR (gen. VII) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie VW Golf Alltrack 2.0 TDI SCR (gen. VII)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

VW Golf Alltrack 2.0 TDI SCR to samochód terenowy, który charakteryzuje się wysoką jakością wykonania i sportowym designem. Napędzany jest silnikiem o pojemności 1968 ccm, generującym moc 110 KM. Ten model wymaga stosowania płynu AdBlue, który pomaga zmniejszyć emisję szkodliwych substancji. Samochód spełnia normę Euro 6 i jest przyjazny dla środowiska. Adblue należy dolać do specjalnego zbiornika znajdującego się obok baku paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie VW Golf Alltrack 2.0 TDI SCR (gen. VII)?

W samochodzie VW Golf Alltrack 2.0 TDI SCR (gen. VII) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1968 ccm i mocy 150 KM (110 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 12,0 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji