AdBlueVolkswagen CC 2.0 BlueTDI SCR (gen. I) - pojemność zbiornika AdBlue

Volkswagen CC 2.0 BlueTDI SCR (gen. I) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie VW CC 2.0 BlueTDI SCR (gen. I)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

VW CC 2.0 BlueTDI SCR to elegancki sedan oferujący wyrafinowany design i komfort jazdy. Samochód wyposażony jest w silnik o mocy 103 KM i pojemności 1968 ccm. Aby spełnić normy emisji spalin, model ten wymaga stosowania płynu AdBlue. VW CC 2.0 BlueTDI SCR spełnia normę Euro 6. Adblue należy dolać do specjalnego zbiornika znajdującego się obok zbiornika paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie VW CC 2.0 BlueTDI SCR (gen. I)?

W samochodzie VW CC 2.0 BlueTDI SCR (gen. I) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1968 ccm i mocy 140 KM (103 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 17,0 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji