AdBlueVolkswagen Amarok 3.0 V6 TDI (gen. I) - pojemność zbiornika AdBlue

Volkswagen Amarok 3.0 V6 TDI (gen. I) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie VW Amarok 3.0 V6 TDI (gen. I)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

VW Amarok 3.0 V6 TDI to pickup o imponującej sile i wydajności. Silnik o pojemności 2967 ccm generuje imponującą moc 120 KM. Ten model samochodu wymaga uzupełniania AdBlue, co pozwala na redukcję emisji spalin. VW Amarok 3.0 V6 TDI spełnia normę Euro 6d-TEMP. AdBlue należy dolać do specjalnego zbiornika znajdującego się obok baku paliwa. Ten samochód to doskonały wybór dla osób ceniących sobie wygodę i niezawodność.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie VW Amarok 3.0 V6 TDI (gen. I)?

W samochodzie VW Amarok 3.0 V6 TDI (gen. I) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 2967 ccm i mocy 163 KM (120 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 13,0 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji