PoradyPoradyTajemniczy czarny krążek na desce rozdzielczej. Do czego służy?

Tajemniczy czarny krążek na desce rozdzielczej. Do czego służy?

W wielu samochodach można zauważyć czarny krążek przymocowany do deski rozdzielczej. Czemu on służy?

Wbrew podejrzeniom niektórych ten okrągły element nie ma nic wspólnego z ezoteryką, magią, parapsychologią, ani żadnymi siłami tajemnymi. Nie jest kolejnym rozwiązaniem w stylu wiszącej na wstecznym lusterku płyty CD, która cieszyła się popularnością w latach 90. i miała rzekomo chronić przed zmierzeniem prędkości samochodu przez policyjny radar.

Płytka montażowa na deskę rozdzielczą

Okazuje się, że przeznaczenie krążka montowanego przez kierowców na desce rozdzielczej jest znacznie mniej tajemnicze. Jest to po prostu samoprzylepny dysk montażowy firmy 3M służący do pewnego mocowania uchwytów do deski rozdzielczej.
Wiele uchwytów przyczepianych do kratek wentylacyjnych nie zapewnia pewnego trzymania, zwłaszcza dla cięższych urządzeń takich jak nawigacja samochodowa czy duży telefon o tablecie nie wspominając. Rozwiązaniem takiego problemu jest skorzystanie z płytki montażowej 3M, którą przykleja się do deski rozdzielczej. Płaska powierzchnia z jej drugiej strony gwarantuje pewny montaż różnych uchwytów. Dzięki temu nie trzeba się obawiać, że podczas jazdy po wertepach bądź wpadnięciu w dziurę z większą prędkością telefon wyląduje na ziemi. Oczywiście płytka ta przyklejana jest na stałe, bądź na dłuższy czas i nie da się jej odklejać i przyklejać z powrotem. Nie jest to więc rozwiązanie tymczasowe.

Do krążka montażowego 3M można przyklejać uchwyty od nawigacji, kamer, telefonów i tabletów. Nie można jednak zopominać o tym, żeby urządzenie nie przesłaniało kierowcy drogi. Grozi to w wielu krajach sporym mandatem.
Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji