NowościAktualnościNowa broń policji. Drony pomagają w wystawianiu mandatów

Nowa broń policji. Drony pomagają w wystawianiu mandatów

Kierowcy łamiący prawo nie mogą czuć się bezpiecznie. Ich wykroczenia coraz częściej są nagrywane z powietrza i surowo karane.

Policjanci po raz kolejny użyli drona podczas kontroli prowadzonych na drodze krajowej numer siedemnaście. Wystarczyło 2,5 godziny, by ujawnić aż 13 wykroczeń drogowych. Większość kierujących wyprzedzała inne pojazdy w miejscu niedozwolonym. Czterech zmotoryzowanych rozmawiało podczas jazdy przez telefon komórkowy trzymając urządzenie w ręku. Byli też tacy, którzy prowadzili pojazd bez zapiętych pasów bezpieczeństwa lub ignorowali znak drogowy B-20, czyli popularny „Stop”.

Mandat z dronaNiektórzy z kierujących byli bardzo zdziwieni w momencie zatrzymania ich przez patrol, byli pewni, że nikt nie zauważył popełnianych przez nich przewinień. Wszystkie zostały jednak nagrane. Efektem działań funkcjonariuszy było nałożenie 11 mandatów karnych. Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich kierowców o bezwzględne stosowanie się do przepisów ruchu drogowego i zapowiadają dalsze kontrole z powietrza.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji