Artykuł partneraMyślisz o używanym aucie? Dekoder VIN-checker pozwoli Ci zminimalizować ryzyko

Myślisz o używanym aucie? Dekoder VIN-checker pozwoli Ci zminimalizować ryzyko

Używane samochody są teraz w cenie bardziej niż kiedykolwiek. Pandemia koronawirusa i wojna w Ukrainie zmieniły sytuację gospodarczą, w tym także rynek aut.

Skutkuje to tym, że na nowe często auta trzeba czekać cztery, a nawet sześć miesięcy. Tymczasem pojazdy używane są dostępne niemal od ręki, co więcej, możesz wybierać spośród wielu atrakcyjnych modeli i roczników. Niestety przy zakupie używanego samochodu trzeba zachować czujność. Sprawdź, na co uważać.

Kupujesz auto używane? Najpierw ustal kilka faktów

W ciągu roku ilość nowych pojazdów dostępnych od ręki zmalała aż o 57 proc. Jeśli zatem zależy Ci na tym, by kupić samochód danego modelu jak najszybciej, warto przyjrzeć się rynkowi wtórnemu. Niezależnie się od tego, jakiej marki auto Cię interesuje, nie zapominaj, że należy przed zakupem sprawdzić wszystkie ważne informacje.

Możesz zacząć od przejrzenia historii pojazdu, wykorzystując do tego numer VIN. Miej na uwadze, że w autach używanych mogą kryć się wady i usterki niewidoczne na pierwszy rzut oka. Jako kupujący nie jesteś w stanie odkryć ich samodzielnie.

Poszukując kluczowych informacji na temat pojazdu każdej marki i modelu, warto poznać odpowiedzi na poniższe pytania.

 • Czy auto widnieje w bazach pojazdów skradzionych?
 • Jakie są odczyty przebiegu?
 • Jakie fabryczne wyposażenie przewiduje ten model?
 • Czy historia pojazdu obejmuje uszkodzenia?
 • Czy auto ma usterki fabryczne?
 • Jakie było wcześniejsze przeznaczenie pojazdu?
 • Jakie są dane techniczne pojazdu?
 • Jaka jest liczba poprzednich właścicieli?

Wszystkie ważne informacje możesz uzyskać za pomocą numeru VIN. Dekoder VIN jest narzędziem, które dostarczy Ci odpowiedzi na wszelkie pytania obejmujące specyfikacje i historię używanego samochodu. Jak z niego skorzystać? Wejdź na stronę autoDNA, czyli lidera w branży, wiodącego dostawcy raportów historii pojazdów używanych z Europy i USA.

Chcesz znać fakty? Użyj dekodera VIN od AutoDNA

Dlaczego dekoder VIN to tak przydatne rozwiązanie? Ponieważ znając dowolny numer nadwozia pojazdu, możesz sprawdzić, czy sprzedawca podał Ci prawdziwe informacje. Użycie VIN checkera https://www.autodna.pl/dekoder-vin-checker nic nie kosztuje, a pozwala w trzech krokach uzyskać informacje na temat samochodów wszelkich marek i roczników.

AutoDNA to baza danych na temat historii pojazdu, napraw, szkód, przeglądów, przebiegów, archiwalnych zdjęć. Dekoder VIN dostarczy Ci zatem wszelkich interesujących Cię danych o samochodzie, jaki planujesz kupić.

Warto zdawać sobie sprawę, że co trzeci pojazd ma ukrytą historię. Nie zawsze wynika to ze złej woli sprzedającego, czasami może on nie zdawać sobie sprawy z pewnych usterek. Zdecydowanie warto jednak zabezpieczyć się przed zakupem auta cytryny, czyli z wadami, które wyjdą na jaw dopiero później, generując spore koszty.

Aby sprawdzić historię samochodów używanych, wystarczy Ci jedynie numer nadwozia, czyli VIN. Zobacz, gdzie go znaleźć i jak z niego skorzystać.

Informacje na wyciągnięcie ręki – sprawdzasz raz i wiesz wszystko

Dekoder VIN to narzędzie, które dostarcza sporo danych na temat używanych samochodów. Korzystanie z niego jest bardzo łatwe – można je zawrzeć w trzech krokach.

 1. Wpisujesz numer VIN (czyli symbol składający się z 17 cyfr),
 2. Otrzymujesz informacje o pojeździe dzięki rozkodowaniu VIN,
 3. Wybierasz interesujący Cię raport.

Kilka minut wystarczy, by zabezpieczyć się przed stratą pieniędzy lub zainwestowaniem w samochód o wątpliwym statusie prawnym.

Aby skorzystać z dekodera VIN, wystarczy Ci jedynie numer VIN, czyli unikalny symbol charakterystyczny dla każdego pojazdu. Jeśli chcesz go znaleźć, obejrzyj uważnie drzwi kierowcy, deskę rozdzielczą, próg po stronie kierowcy lub bok silnika. W poszczególnych modelach samochodów lokalizacja numeru VIN może być różna. Zawsze jednak symbol jest umieszczony w kilku miejscach.

Znając VIN, możesz skorzystać z dekodera autoDNA, co pozwoli Ci uniknąć nietrafionego zakupu. Taka usługa kosztuje zaledwie tyle co dobra kawa i ciastko w kawiarni. Czy warto zatem na tym oszczędzać?

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji