NowościAktualnościMapy Google po nowemu. Ważne zmiany dla kierowców

Mapy Google po nowemu. Ważne zmiany dla kierowców

Nadchodząca aktualizacja Google Maps wprowadza szereg zmian istotnych dla kierowców. Sprawdź, o jakie nowe funkcje zostaną wzbogacone Mapy Google.

Mapy Google to jedna z najchętniej używanych przez kierowców platform nawigacyjnych. Aplikacja jest w pełni darmowa i można ją pobrać na każde urządzenie mobilne z systemem operacyjnym Android oraz iOS. W oparciu o bieżącą lokalizację użytkownika oraz stale aktualizowane informacje o natężeniu ruchu, korkach, wypadkach czy robotach drogowych program potrafi automatycznie wytyczyć najszybszą trasę do wybranego celu, a także zaproponować kilka możliwości.

W najbliższym czasie Mapy Google mają zostać wzbogacone o kolejne ważne funkcje, które pozwolą kierowcom z jeszcze większą łatwością korzystać z aplikacji. Jedną z najważniejszych zmian jest dodanie informacji o wysokości opłat drogowych. Poszczególne ceny będą podawane na podstawie informacji upublicznianych przez lokalne władze zajmujące się pobieraniem należności od zmotoryzowanych, z uwzględnieniem m.in. różnych form płatności oraz dnia tygodnia. W efekcie jeszcze przed wyruszeniem w trasę użytkownik będzie znać potencjalny koszt przejazdu.

Dzięki komunikacie o cenach kierowca będzie mógł jeszcze przed rozpoczęciem podróży wybrać, czy decyduje się na przejazd drogami płatnymi, czy wybiera jedynie trasy darmowe. Opcja wyboru tylko bezpłatnych dróg będzie dostępna w ustawieniach aplikacji. Początkowo funkcja informowania o wysokości opłat drogowych obejmie swoim zasięgiem USA, Japonię, Indie oraz Indonezję. Później ta opcja ma być sukcesywnie wprowadzana w kolejnych państwach.

Na tym jednak nie koniec nowości – zgodnie z zapowiedzią Mapy Google będą wyświetlać także informacje o skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną oraz miejscach, gdzie znajdują się znaki „stop”. Pozwoli to z wyprzedzeniem dowiedzieć się o punktach, w których kierujący będzie musiał zachować szczególną ostrożność. Ponadto odświeżone mapy będą bardziej szczegółowe – użytkownicy zobaczą m.in. obrysy budynków, a czasem nawet kształt drogi wraz z elementami małej infrastruktury, jak np. wysepki.

Spore usprawnienia w obsłudze Map Google czekają też użytkowników urządzeń z systemem operacyjnym iOS. Posiadacze Apple Watch będą mogli uruchomić aplikację bezpośrednio z zegarka – dotychczas było to możliwe jedynie za pomocą smartfona. Właściciele iPhone’a otrzymają ponadto nowy widżet, który można przypiąć na ekranie głównym. W oknie wyświetlą się informacje o trasie oraz godzinie dotarcia do celu.

Redakcja poleca:

Google Maps kontra Yanosik i Waze – nasz test

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

9 KOMENTARZE

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji