AdBlueDS 4 Crossback BlueHDi 180 (gen. I) - pojemność zbiornika AdBlue

DS 4 Crossback BlueHDi 180 (gen. I) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie DS 4 Crossback BlueHDi 180 (gen. I)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

DS 4 Crossback BlueHDi 180 to samochód klasy kompaktowej, charakteryzujący się dynamicznym designem i wysokim poziomem wyposażenia. Napędzany jest silnikiem o mocy 133 KM i pojemności 1997 ccm. Ten model wymaga uzupełniania AdBlue, substancji stosowanej do redukcji emisji tlenków azotu. Samochód spełnia normę Euro 6. Adblue należy dolać do specjalnego zbiornika znajdującego się obok baku paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie DS 4 Crossback BlueHDi 180 (gen. I)?

W samochodzie DS 4 Crossback BlueHDi 180 (gen. I) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1997 ccm i mocy 180 KM (133 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 17,0 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji