Wybór Kierowców 2018 - WYNIKIRanking kosmetyków samochodowych

Ranking kosmetyków samochodowych

Wybór Kierowców to pierwsze w Polsce badanie satysfakcji w branży motoryzacyjnej. Przedstawiamy wyniki trzeciej edycji programu, w którym zebrano 144 tysiące ankiet w 9 kategoriach. Poniżej prezentujemy wyniki w kategorii „Kosmetyki samochodowe”. Kluczem do sukcesu jest tu uznana marka i wysoka jakość produktu.

Nabywcy kosmetyków samochodowych dzielą się na „okazjonalnych”, którzy korzystają z nich wtedy, gdy muszą albo rzadko (zazwyczaj chusteczki, sprej do szyb i kokpitu), oraz mniej lub bardziej zapalonych pasjonatów tzw. detailingu, czyli pielęgnacji auta. Zarówno pierwsza, jak i druga grupa to wymagający konsumenci – jeśli raz się „sparzą”, więcej do danej marki raczej nie wrócą. Z drugiej strony niechętnie odchodzą od sprawdzonych produktów, chyba że chodzi o nowości lub preparaty znane np. z zagranicy.

Chcesz ocenić kosmetyki samochodowe? Oddaj głos w naszej ankiecie!

Dla firm to spora szansa, bo kierowcy coraz większą wagę przykładają do dbania o swój samochód – regularna pielęgnacja sprawia, że nie tylko jest estetyczny, ale będzie miał też wyższą cenę przy odsprzedaży. Równocześnie rośnie liczba klientów profesjonalnych zakładów trudniących się samochodowym detailingiem. Jak pokazują wyniki naszego rankingu, podstawą do zjednania sobie przychylności klientów jest uznana, doświadczona marka i wysoki poziom jakości. Te cechy łączy Meguiar’s, który produkuje kosmetyki z wyższej półki cenowej, ale nie zawodzi oczekiwań. Dotyczy to również Sonaxa oraz bardziej przystępnych cenowo, a wciąż dobrych jakościowo produktów firmy Autoland.

WK 2018 - kosmetyki
Parafrazując znane powiedzenie – oszczędność ma krótkie nogi. Droższe kosmetyki często są nie tylko skuteczniejsze, ale i wydajniejsze.

Ranking marek kosmetyków

Wraz z rosnącą świadomością na temat samochodowego detailingu wzrasta chęć do próbowania nowych produktów – dlatego na przegranej pozycji są firmy, które nie poszerzają regularnie swojej oferty. Drugim istotnym czynnikiem jest relacja ceny do jakości, a trzecim – dostępność w sklepach. W tym roku swój debiut w zestawieniu odnotowała firma Autoland.

MiejsceMarkaWynikZmiana (%)Zmiana pozycji
1Meguiar's65.2%-2.6% 0
2Sonax53.5%3,3% 1
3Autoland50.2%
4Turtle Wax49.5%-2.9% -2
5Wurth48.7%-1.2% -1
6Plak47.1%-0.1% -1
7K246.6%1.6% -1
8Shiny Garage42.6%-0.5% -1
9Motul39.8%2.2% 0
10Orlen Platinum37.9%2.5% 0

1. Meguiar’s (65,2%)

MeguiarsKlasa sama dla siebie: Meguiar’s jest synonimem porządnych kosmetyków.

Przykład na to, że polscy kierowcy są skłonni zapłacić więcej, jeśli wiedzą, że mogą oczekiwać wysokiej jakości.

2. Sonax (53,5%)

SonaxSonax systematycznie poszerza ofertę i cieszy się niezmiennie dobrymi opiniami.

Sonax chętnie wprowadza nowości, a jego oferta obejmuje zarówno tańsze, jak i droższe, wyżej pozycjonowane produkty.

3. Autoland (50,2%)

AutolandNowość w zestawieniu – i najlepszy stosunek ceny do jakości.

Kosmetyki Autolandu łączą przyzwoitą jakość z niską ceną oraz szeroką dostępnością w sklepach.

Zobacz ranking kosmetyków z roku 2017

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji