AdBlueMINI Clubman One D (gen. F54) - pojemność zbiornika AdBlue

MINI Clubman One D (gen. F54) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie MINI Clubman One D (gen. F54)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

MINI Clubman One D to kompaktowy samochód kombi produkowany przez brytyjską markę od 2015 roku. Model ten wyposażony jest w silnik o mocy 85 KM i pojemności 1496 ccm. Samochód wymaga uzupełniania AdBlue, substancji stosowanej do redukcji emisji tlenków azotu. MINI Clubman One D spełnia normę Euro 6d-TEMP. Adblue należy dolać do specjalnego zbiornika umieszczonego obok baku paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie MINI Clubman One D (gen. F54)?

W samochodzie MINI Clubman One D (gen. F54) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1496 ccm i mocy 116 KM (85 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 20,5 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji