Bez wychodzenia z domu

Kierowcy wcale nie zostali „uziemieni” przez pandemię koronawirusa. Zobacz, ile spraw możesz załatwić bez wychodzenia z domu!

Pandemia koronawirusa wszystkim daje się we znaki, w tym polskim kierowcom, którzy ze względów zawodowych nie zawsze mogą zostać w domu i normalnie wykorzystują samochód jako narzędzie pracy albo środek transportu do miejsca wykonywania zawodu. Trudny okres w Polsce i na świecie nie zwalnia ich z obowiązku załatwiania bieżących spraw związanych z użytkowaniem samochodu, czyli m.in. zapłacenia składki OC czy też przerejestrowania go na siebie, choć w tym wypadku dotychczas obowiązujący okres 30 dni został przedłużony do 180 dni.

NASZ SKLEP

Okazuje się jednak, że wcale nie trzeba tyle czekać i tą formalność, a także wiele innych, można załatwić „od ręki” przez Internet. W tym celu warto zaznajomić się ze stroną www.gov.pl, na której m.in. zgłosimy sprzedaż lub zakup pojazdu, wyrobimy wtórnik prawa jazdy, sprawdzimy punkty karne lub opłacimy niezbędne podatki. By uzyskać prawo do wykonania tych czynności, musimy najpierw założyć profil zaufany, potwierdzający naszą tożsamość i zastępujący podpis. Co istotne, zdalnie załatwimy również większość spraw związanych z ubezpieczeniem samochodu, a nawet… wypożyczymy auto, które firma podstawi nam pod dom.

By dowiedzieć się, jak założyć profil zaufany i dopełnić wszelkich formalności bez wychodzenia z domu, odsyłamy do umieszczonego poniżej naszego obszernego materiału poświęconemu najistotniejszym kwestiom od strony kierowcy. Z niego dowiesz się także, jak należy się zabezpieczyć podczas wykonywania standardowych czynności przy aucie (np. mycia, tankowania) i jak prawidłowo zdezynfekować wnętrze samochodu.

Kierowca w czasie pandemii. Co można załatwić bez wychodzenia z domu?

Jednocześnie polecamy inne nasze artykuły bezpośrednio odnoszące się do sytuacji związanej z pandemią koronawirusa w Polsce. Dowiedz się, jak serwisować samochód i podróżować nim w sposób bezpieczny w tym trudnym dla wszystkich okresie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj