PoradyPoradyTajemniczy żółty przycisk w bagażniku. Do czego służy?

Tajemniczy żółty przycisk w bagażniku. Do czego służy?

Niektóre samochody mają w bagażniku nietypowy, żółty przycisk. Wyjaśniamy, jaką funkcję pełni i kiedy warto z niego skorzystać.

We współczesnych autach są różne przyciski i przełączniki, których przeznaczenie dla wielu użytkowników nie musi być wcale takie oczywiste. O ile wskazanie włącznika świateł czy ogrzewania tylnej szyby nie stanowi raczej problemu, o tyle znalezienie zastosowania dla guzika opisanego jako „iMT” albo z jakąś nietypową grafiką może być już trudne.

W przypadku Volvo C70 drugiej generacji, które było dostępne wyłącznie jako coupe-cabrio, a jego produkcja odbywała się w latach 2005-2013, takim niejednoznacznym przyciskiem jest żółty guzik umieszczony na progu bagażnika. Jaką funkcję pełni?

Żółty przycisk w bagażniku

Kabriolety, takie jak Volvo C70, kupuje się głównie po to, żeby jeździć z otwartym dachem i cieszyć się piękną pogodą. Ma to jednak swoją cenę – złożony dach chowa się do bagażnika, mocno ograniczając pojemność kufra i utrudniając pakowanie walizek czy zakupów.

Żółty przycisk w bagażniku

Szwedzi znaleźli rozwiązanie tego problemu i jest nim właśnie wspomniany żółty przycisk. Po jego naciśnięciu dach znajdujący się w kufrze podnosi się, zapewniając dostęp do pozostałej przestrzeni bagażowej. Ponowne wciśnięcie guzika powoduje opuszczenie się dachu, pozwalając na zamknięcie pokrywy i wyruszenie w dalszą podróż.

Przeczytaj także:

Jak awaryjnie otworzyć auto z systemem bezkluczykowym?

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji