wandalizm Zielona Góra Policja

Funkcjonariusze zatrzymali trzech nastolatków, którzy w grudniu 2020 roku zniszczyli 18 aut zaparkowanych na osiedlowych ulicach. Straty to ponad 37 tysięcy złotych. Teraz grozi im nawet 5 lat więzienia.

W grudniu ubiegłego roku mieszkańcy trzech ulic na jednym z zielonogórskich osiedli pewnego poranka zastali swoje samochody z powybijanymi szybami i uszkodzonymi karoseriami. Policję zawiadomiło 18 właścicieli zniszczonych pojazdów. Straty w sumie zostały wycenione na ponad 37 tysięcy złotych. Policjanci z II Komisariatu Policji pracowali przy sprawie skrupulatnie zbierając wszystkie informacje mogące doprowadzić do ustalenia osób odpowiedzialnych za te zniszczenia. Zabezpieczone zostały nagrania z okolicznych monitoringów oraz przesłuchani świadkowie, którzy widzieli trzech młodych mężczyzn idących osiedlowymi ulicami w kierunku stacji benzynowej.

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze nadzorujący postępowanie zdecydował o publikacji wizerunków sprawców w lokalnych mediach. Dzięki pomocy mieszkańców tożsamość trzech młodych mężczyzn została potwierdzona. W tym tygodniu wszyscy trzej zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia. Przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia.

Przesłuchującym ich policjantom powiedzieli, że tego wieczora pili wspólnie alkohol, a kiedy ten się skończył poszli na stację benzynową i po drodze zniszczyli zaparkowane samochody. Młodzi wandale nie potrafili wyjaśnić mundurowym motywów swojego zachowania. Ponieważ jeden z podejrzanych w chwili popełniania czynu miał 16 lat – decyzję w jego sprawie podejmie Sąd Rodzinny. Za przestępstwo uszkodzenia mienia kodeks karny przewiduje karę więzienia od 3 miesięcy do 5 lat.

Zobacz również:

Taryfikator punktów karnych 2021

Źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj