Ciśnienie i rozmiar oponZenvo ST1 (2011-2016) - ciśnienie i rozmiar opon

Zenvo ST1 (2011-2016) – ciśnienie i rozmiar opon

Jakie jest prawidłowe ciśnienie powietrza w oponach w samochodzie Zenvo ST1 (2011-2016)? Jakie są zalecane wymiary opon do tego samochodu?


Zenvo ST1 to supersamochód produkowany przez duńską firmę Zenvo Automotive. Charakteryzuje się agresywnym designem, niskim profilem i unikalnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi. Jest to limitowana seria samochodów, które cechują się wysoką jakością wykonania i luksusowym wnętrzem. Zenvo ST1 to pojazd, który wyróżnia się na drodze i przyciąga uwagę swoim wyjątkowym stylem.

Tabele ciśnienia i rozmiaru opon dla Zenvo ST1 (2011-2016)

Poniżej prezentujemy tabele z prawidłowym ciśnieniem opon i ich rozmiarami dla samochodu Zenvo ST1 (2011-2016). Wartość ciśnienia podana jest w barach. W pierwszych dwóch kolumnach podane jest ciśnienie opon dla nieobciążonego samochodu, w dwóch kolejnych dla obciążonego (obc.). W pierwszej kolumnie znajdziecie homologowane rozmiary opon dla danego modelu.

CIŚNIENIA OPON – SPIS MAREK I MODELI

ZENVO ST1 6.8 V8 1104 KM

Rozmiar opon Przednie Tylne Przód (obc.) Tył (obc.)
275/35 ZR19 100(Y) (przód) 2.2 bar 2.2 bar
345/30 ZR20 106(Y) (tył) 2.2 bar 2.2 bar

Dlaczego ważne jest prawidłowe ciśnienie opon?

Prawidłowe ciśnienie opon w samochodzie jest kluczowe dla bezpieczeństwa, komfortu jazdy oraz ekonomii paliwowej. Zbyt niskie ciśnienie może prowadzić do przegrzewania się opon, zwiększonego zużycia paliwa oraz wydłużenia drogi hamowania. Z kolei zbyt wysokie ciśnienie może skutkować gorszą przyczepnością, nierównomiernym zużyciem bieżnika i większym ryzykiem uszkodzenia opony na nierównych nawierzchniach.

Jak mierzyć ciśnienie opon w samochodzie?

Aby prawidłowo zmierzyć ciśnienie opon, należy zaopatrzyć się w dokładny manometr. Pomiar należy wykonywać na zimnych oponach, czyli po przynajmniej trzech godzinach od ostatniej jazdy lub po przejechaniu niewielkiego dystansu (do 2 km). Manometr należy przyłożyć do zaworu opony, upewniając się o szczelności połączenia, a następnie odczytać wynik. Zalecane wartości ciśnienia można znaleźć powyżej. Regularne sprawdzanie ciśnienia opon, co najmniej raz w miesiącu oraz przed dłuższą podróżą, jest kluczowe dla utrzymania optymalnych warunków jazdy i bezpieczeństwa na drodze.

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji