Egzamin na prawo jazdy

WORD-y wznowiły pracę. Podejście do egzaminu na prawo jazdy jest jednak trudniejsze niż dotychczas. Wszystko przez pandemię i związane z nią środki ostrożności.

Pandemia przyczyniła się do ograniczenia wielu państwowych instytucji – z wydziałami komunikacji oraz ośrodkami egzaminowania kierowców włącznie. Teraz sytuacja wraca do normy. Kolejne WORD-y ogłaszają wznawianie pracy. W części z nich do niedawna wpuszczano wyłącznie osoby zapisane na egzamin poprzez system info-car. Teraz pojawia się możliwość zapisania osobistego, ale WORD-y zalecają dokonywanie zdalnych zapisów. Warto sprawdzić na internetowej stronie danego ośrodka, jakie procedury w nim obowiązują. W części WORD-ów obowiązują skrócone godziny pracy (8-16).

Egzamin na prawo jazdy - jazda po luku
WORD-y wracają do pracy. Uzyskanie prawa jazdy może być jednak trudniejsze niż wcześniej. Zdający musi być zdrowy, by w ogóle mógł przystąpić do sprawdzianu swoich umiejętności.

W dniu egzaminu zdający może być zobowiązany do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia oraz o potencjalnym kontakcie z osobami zakażonymi Covid-19 lub pozostającymi w kwarantannie oraz do poddania się bezdotykowemu pomiarowi temperatury. W części WORD-ów przystępujący do egzaminu muszą także posiadać maseczkę ochronną oraz rękawiczki jednorazowe. W innych wymagana jest dezynfekcja dłoni płynem.

Na tym jednak nie koniec. Osoba z podwyższoną temperaturą (powyżej 37 stopni Celsjusza), kaszlem, katarem i innymi oznakami przeziębienia, a także bez środków ochrony indywidualnej nie zostanie dopuszczona do egzaminu!

Redakcja poleca: Zmiany w egzaminie na prawo jazdy. Ponad 200 nowych pytań

Zdający na kategorie motocykle muszą posiadać własny kask i odzież ochronną (nakolanniki, nałokietniki, rękawice, zakryte obuwie) oraz słuchawki z wyjściem „minijack”. W przypadku braku w w/w wyposażeniu osoba nie będzie dopuszczona do egzaminu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here