nawigacja w logistyce

W ostatnich latach branża logistyczna rozwijała się dynamicznie. Infrastruktura logistyczna i warunki sprzętowe zostały znacznie rozwinięte i poprawione.

Jednak firmy logistyczne o niskim poziomie operacyjnym nadal cierpią z powodu braku produktów na stanie, strat zamówień, uszkodzeń i wycieków.

NASZ SKLEP

Zastosowanie GPS z jednej strony podniesie poziom operacyjny firmy logistycznej i możliwość monitorowania pojazdów, poprawiając w ten sposób własną konkurencyjność; z drugiej strony zagwarantuje również dostawę produktów do klienta i zmniejszy prawdopodobieństwo wypadków.

Obecnie technologia GPS cieszy się dużym zainteresowaniem, jednym z kluczowych powodów jest udowodnienie, że wiele funkcji GPS jest skutecznych w dziedzinie logistyki, zwłaszcza w dziedzinie dystrybucji towarów.

Funkcja nawigacji

Nawigacja 3D to podstawowa funkcja GPS. Inne mogą być w pełni wykorzystane tylko na jej podstawie. Samoloty, statki i pojazdy naziemne są nawigowane za pomocą odbiorników GPS. System nawigacji samochodowej to nowa technologia opracowana w oparciu o GPS. Składa się z nawigacji GPS, nawigacji autonomicznej, mikroprocesora, czujnika prędkości, czujnika żyroskopowego, napędu CD-ROM i wyświetlacza LCD.

Współrzędne pozycji samochodu i kierunku jazdy wykrytego przez nawigację satelitarną GPS i nawigację samodyscyplinarną są błędne z rzeczywistą trajektorią trasy. Aby skorygować błąd między nimi i uczynić go spójnym z trasą na mapie, należy użyć mapy. Technologia dopasowywania plus obwód dopasowywania mapy, korelacja w czasie rzeczywistym trasy podróży samochodem i błąd na drodze w mapie elektronicznej oraz automatyczna korekta, w tym czasie obwód dopasowywania mapy przez jednostkę mikroprocesorową w celu szybkiego przetwarzanie, zdobądź samochód Prawidłowa pozycja na mapie elektronicznej, aby wskazać prawidłową trasę jazdy. Płyta CD-ROM służy do przechowywania informacji, takich jak dane o drogach, a wyświetlacz LCD służy do wyświetlania informacji związanych z nawigacją.

Funkcja śledzenia pojazdów

System nawigacji i technologia GIS, bezprzewodowy system komunikacji mobilnej (GSM) i komputerowy system informacji o zarządzaniu pojazdami mogą realizować funkcję śledzenia pojazdu. Korzystanie z technologii GPS i GIS może wyświetlać rzeczywistą pozycję pojazdu w czasie rzeczywistym oraz dowolnie powiększać, pomniejszać, przywracać i zmieniać mapy; można go przesuwać wraz z celem, aby utrzymać go na ekranie przez cały czas.

Nawigacja w logistyce
Źródło: https://www.verizonconnect.com/pl/

Obecnie technologie, które łączą GPS/GIS/GSM do pozycjonowania w czasie rzeczywistym, śledzenia, alarmowania i komunikacji pojazdów zostały opracowane, aby sprostać potrzebom opanowania podstawowych informacji o pojeździe i zdalnego zarządzania pojazdami, skutecznie unikając postoju pojazdu na biegu jałowym.

Podsumowanie

Poziom wykorzystania monitoringu GPS w przypadku logistyki, czy transportu, jest dość zaawansowany. Trudno się temu dziwić, gdy dostępne narzędzia tego typu znacznie pomagają w optymalizowaniu działań flotowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj