AAAAuto salon au używancyh

Wszczęto postępowanie przeciwko Autocentrum AAA Auto jednemu z największych dealerów aut używanych w Polsce.

Według UOKiK dealer naruszył prawa konsumentów przez zatajanie informacji o ostatecznej cenie samochodu w chwili podejmowania decyzji o zakupie.

Urząd otrzymywał sygnały od klientów zaskoczonych niezrozumiałymi praktykami dilera. Klienci po fakcie dowiadywali się, że do ceny doliczona zostanie opłata za dodatkową usługę w wysokości ok. 1300 zł. Sprzedawcy różnie uzasadniali jej doliczenie. Raz była to opłata za przygotowanie auta, a w innych przypadkach „za dezynfekcję”, „za sprawdzenie legalności pojazdu”.

Konsumenci zwracają też uwagę na problem automatycznego doliczenia ubezpieczeń, których klienci nie zamierzali wykupować u dilerów AAA Auto. Na stronie internetowej można było też znaleźć oferty innych ubezpieczeń np. assistance, które nie zawierały doliczonych podatków.

W oddzielnym postępowaniu przeciwko AAA Auto prezes UOKiK Tomasz Chróstny zakwestionował warunki umów stosowanych przez dilera. Istnieje podejrzenie, że stosowane klauzule mogą ułatwiać spółce uchylanie się od odpowiedzialności za ewentualne wady pojazdów.

W przypadku potwierdzenia się zarzutów firmie grozi kara do 10 procent jej rocznego obrotu. AAA Auto ma w Polsce 14 salonów, m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Gdańsku i Poznaniu. Oferty prezentowane są także w serwisach internetowych: aaaauto.pl i otomoto.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj