Panek CarSharing stale powiększa swoją flotę zabytkowych aut dostępnych w usłudze wynajmu na minuty. Tym razem do oferty dołącza kultowy Zaporożec.

W ubiegłym roku firma Panek świętowała 20-lecie istnienia i zapowiedziała, że z tej okazji zamierza powiększyć swoją flotę klasycznych aut do 20 pojazdów. Obecnie w grupie Retro znajdziemy m.in. Fiata 126p, Syrenę 105 oraz VW Golfa II, a już wkrótce do tego grona dołączy kolejny zabytek.


Samochód, o którym mowa, to ZAZ 968, lepiej znany jako Zaporożec. Egzemplarz dostępny w ofercie Panek CarSharing pochodzi z 1976 roku i posiada charakterystyczne „uszy” nad tylnymi kołami, z powodu których często był nazywany „uszatkiem”. Dodatkowe wloty są konieczne, ponieważ benzynowy silnik V4 o pojemności 1,2 litra i mocy 41 KM jest chłodzony powietrzem.

Koszt wypożyczenia Zaporożca jest taki sam, jak w przypadku pozostałych aut z grupy Retro. Oznacza to, że wybierając standardowy sposób rozliczenia zapłacimy 1,49 zł za minutę jazdy oraz 1,49 zł za kilometr.

Zdjęcia: Panek CarSharing

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj