NowościAktualnościZadriftował BMW przy radiowozie. Stracił prawo jazdy

Zadriftował BMW przy radiowozie. Stracił prawo jazdy

Wprowadzenie samochodu w poślizg, nawet kontrolowany, może zostać uznane za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, za co grozi utrata prawa jazdy. Przekonał się o tym kierowca BMW w Szczecinie.

W miniony weekend policjanci ze szczecińskiej „drogówki” pomagali kolegom z innego patrolu w obsłudze zdarzenia drogowego z udziałem osób rannych. W pewnym momencie zauważyli, jak kierujący przejeżdżającego obok BMW, widząc policyjne radiowozy wjechał na skrzyżowanie i dodając gwałtownie gazu wprowadził pojazd w poślizg boczny, stwarzając tym samym zagrożenie w ruchu drogowym.

Redakcja poleca: Jak negocjować z policjantem przy popełnieniu wykroczenia?

Policjanci niezwłocznie odstąpili od czynności i udali się za kierującym. Po chwili został on zatrzymany do kontroli. Nie przyznawał się do popełnionego czynu. W związku z tym, że kierujący wykazał się brakiem wiedzy w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, stwarzając realne zagrożenie policjanci odstąpili od postępowania mandatowego, kierując wniosek do sądu o ukaranie, a mieszkańcowi Szczecina zatrzymali już prawo jazdy. Teraz będzie tłumaczył się w sądzie.

Zdjęcie ma charakter ilustracyjny

1 KOMENTARZ

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji