Magazyn Muzeum Porsche

Wygląda jak garaż marzeń fana motoryzacji? To magazyn muzeum Porsche w Stuttgarcie. Sprawdź, jakie unikaty się tam kryją.

Muzea mają to do siebie, że na ogólnodostępnej wystawie można oglądać jedynie część zbiorów, a znacznie więcej eksponatów znajduje się w magazynach, do których wstęp mają nieliczni. Nie inaczej jest w przypadku muzeum Porsche w Stuttgarcie. Dzięki redakcji portalu Speedhunters mamy możliwość zobaczenia tych unikatowych aut. Na nagraniu możemy obejrzeć z bliska m.in. Porsche 959, wyczynowe 911 GT1 oraz wiele, wiele innych wyjątkowych modeli z ponad 70-letniej historii tej niemieckiej marki.

Benjamin Marjanac (opiekun prezentowanych zbiorów) twierdzi, że ok. 20% ze zgromadzonych w tym magazynie samochodów może zostać przygotowane do jazdy w mniej niż 30 minut. Dotyczy to nie tylko seryjnych, drogowych aut, ale także unikatów pokroju wspomnianego 911 GT1. Na filmie możemy zauważyć również kilka modeli Mercedesa – to klasa G, wykorzystywana w latach 80. przez zespół rajdowy Porsche, oraz W124 500E, będący efektem współpracy obydwu producentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj