Bluetooth X6 - test

Jeżeli nasze auto nie ma wbudowanego czytnika kart pamięci lub radio nie odtwarza muzyki przez Bluetooth, to oba problemy można rozwiązać w prosty i tani sposób. Wystarczy kupić X6 i podłączyć go do do gniazda Aux.

Postępujący w ostatnich latach progres w świecie motoryzacji dotyczy w dużej mierze elektroniki. Samochody w coraz większym stopniu współpracują ze smartfonami. W efekcie z głośników może popłynąć nasza ulubiona muzyka czy nawet audycja stacji radiowej z odległego zakątka świata. Użytkownicy starszych pojazdów również mogą na to liczyć. Wystarczy, że w ich aucie znajduje się gniazdo Aux lub została wyprowadzona wtyczka jack, którą można wpiąć do odtwarzacza. Jeżeli jej nie ma, warto upewnić się, czy takiego dodatku nie można „dołożyć”. W wielu modelach radioobiorników jest to możliwe – wystarczy dokupić za kilkanaście złotych przewód i wpiąć go z tyłu radia. Możliwość odsłuchiwania dźwięku płynącego z zewnętrznego źródła otworzy przed nami duże możliwości.

X6 Bluetooth – test jednego z najtańszych odtwarzaczy audio

Urządzenie X6 Bluetooth to przenośny odtwarzacz plików audio z wbudowanym modułem Bluetooth 4.1 (obecnie oferowane wersje mają 4.2 z EDR), czytnikiem kart TF i akumulatorem litowo-jonowym (w zależności od ogłoszenia podawane jest 50 lub 100 mAh), do którego można podłączyć dowolne słuchawki czy inny odbiornik zakończony przewodem z wtyczką Jack. Jeżeli urządzenie, do którego chcemy podłączyć odtwarzacz X6 ma gniazdo Aux, wystarczy użyć dołączonej do zestawu wtyczki, która z obu stron jest zakończona wtykami 3,5 mm.

Podobnie jak inne przedmioty z Chin, także X6 Bluetooth (to jego pełna nazwa- ani w opisach aukcji, ani na urządzeniu nie znajdziemy nazwy producenta) jest wysyłany bez twardego opakowania – musi wystarczyć koperta i owinięcie sprzętu folią bąbelkową.  Wystarcza – do nas sprzęt dotarł nienaruszony. W zestawie nie zabrakło instrukcji w języku angielskim. Co prawda na ilustracji znalazł się szkic inaczej wyglądającego sprzętu (zapewne tego samego producenta), ale to nie problem, bo logika działania urządzenia okazała się identyczna.

Test transmitera X6 Bluetooth

Nawet brak instrukcji nie byłby problemem – na obudowie znajdują się włącznik służący też do uruchamiania odtwarzania czy odbierania/odrzucania połączenia przychodzącego oraz klawisze do przewijania utworów, których długie naciśnięcie zmienia głośność odtwarzania (dodatkowo można regulować ją też pokrętłem radia). Plusem jest wbudowany mikrofon – jeżeli urządzenie przyczepimy np. do daszka przeciwsłonecznego nasz rozmówca będzie nas dobrze słyszał nawet, gdy schowamy telefon do kieszeni.

Niestety zabrakło wyświetlacza. Nie wiemy więc, jaki utwór jest aktualnie odtwarzany, ani też nie mamy możliwości szybkiego przejścia do kolejnego albumu – pliki trzeba przewijać po kolei, co przy możliwości włożenia do slotu karty z wieloma plikami audio może oznaczać długie przewinie.

X6 Bluetooth – jakość dźwięku i połączenia Bluetooth

Bluetooth X6

Na szczęście odtwarzana muzyka, bez względu na to, czy jej źródłem jest karta lub streaming przez Bluetooth, ma wystarczającą jakość, a połączenie jest stabilne. Trudności nie sprawia także parowanie sprzętu ze smartfonem. Wznawianie połączenia odbywa się automatycznie i bez zbędnej zwłoki. O stanie pracy urządzenia informują komendy głosowe oraz świetlne (wbudowane niebieska i czerwona dioda). Ostrzeżenie głosowe pojawi się także, gdy wbudowana bateria będzie bliska wyczerpania.

Symboliczna masa oraz niewielkie rozmiary (55x25x13 mm) sprawiają, że X6 można zabrać ze sobą dosłownie wszędzie i słuchać muzyki za pomocą słuchawek lub umieścić w wielu miejscach w samochodzie i podpiąć do radia (a nawet ukryć, jeżeli ktoś czuje taką potrzebę i zamierza korzystać jedynie z funkcji streamingu muzyki przez Bluetooth).

Czy warto kupic transmiter X6

Do ładowania wbudowanego akumulatora trzeba użyć kabla USB micro. Tu niestety może pojawić się problem – kiedy użyliśmy do tego ładowarki dołączonej do nawigacji samochodowej, X6 Bluetooth przestał odtwarzać pliki audio. Zasilany innym kablem jednocześnie się ładował i odtwarzał pliki. Pozostaje więc użycie takiego urządzenia czy przewodu ładującego, które pozwoli na pogodzenie funkcji ładowania i odtwarzania. Samo ładowanie trwa 30 minut i umożliwia pracę urządzenia bez zewnętrznego źródła zasilania przez 2-4 godzin.

X6 Bluetooth – podsumowanie testu

Biorąc pod uwagę, że urządzenie można kupić w serwisie AliExpress za 12-13 złotych (z wliczoną przesyłką) oceniamy je bardzo pozytywnie – ma pewne mankamenty, ale za tak niewielką kwotę trudno oczekiwać idealnego produktu. Zresztą nie jest to tylko nasze zdanie. Prawie 80%, czyli zdecydowana większość kupujących urządzenie w serwisie AliExpress wystawiła mu maksymalną notę pięciu gwiazdek, a kolejne 12% oceniło je na cztery gwiazdki.

Test Bluetooth X6

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj