Przycisk na kluczyku

Wielu kierowców nie czyta instrukcji obsługi swoich aut. W efekcie nie zna jego przydatnych funkcji – w tym możliwości sprawnego przewietrzenia wnętrza po naciśnięciu przycisku!

Od ponad 20 lat wyposażeniem samochodu nie steruje prosta elektryka. Do wielu obwodów wpięto komponent elektroniczny, który daje większe możliwości sterowania elementami wyposażenia. Dobrym przykładem są szyby. Jedną z ich bardziej zaawansowanych funkcji jest automatyczne otwieranie lub zamykanie po dłuższym lub mocniejszym przyciśnięciu przełącznika w drzwiach lub na konsoli środkowej. Ale na tym nie koniec!

Redakcja poleca: Przycisk Auto w samochodzie. Do czego służy? Jak z niego korzystać?

Wielu kierowców nie wie, że szyby, szyberdach, a w kabrioletach także cały dach, można otworzyć… zdalnie! Wystarczy w tym celu wcisnąć i trzymać przycisk na kluczyku, który odpowiada za otwieranie zamka drzwi. Zwykle po 3 czy 5 sekundach trzymania przycisku szyby ruszą w dół. Będą się otwierały, dopóki przycisk będzie wciśnięty. To bardzo przydatne rozwiązanie w upalne dni. Umożliwia przewietrzenie kabiny nim do niej wsiądziemy. Dzięki temu z jednej strony unikniemy szoku termicznego przy wsiadaniu do wnętrza rozgrzanego nawet do kilkudziesięciu stopni, z drugiej – ułatwimy pracę klimatyzacji.Zdalne otwieranie szyb

Jeżeli w naszym aucie funkcja automatycznego otwierania szyb nie działa, sprawdźmy w instrukcji obsługi, czy nie możemy jej aktywować. W nowszych modelach jest to możliwe np. z poziomu menu systemu multimedialnego. Nierzadko można także wybrać sposób otwierania okien (np. tylko w drzwiach kierowcy lub w drzwiach, ale bez szyberdachu). Czasami konieczne może być kodowanie funkcji za pomocą komputera serwisowego lub aplikacji (koszt od 100 zł wzwyż). Przy okazji można włączyć także inne funkcje, co sprawi, że koszt usługi rozłoży się na więcej udogodnień i będzie łatwiejszy do zaakceptowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj