JG-policja, wyścig, s8

Dwóch kierowców na odcinku trasy S8 urządziło sobie wyścig, nie zważając na innych uczestników drogi. Teraz ich „wyczynom” przyjrzy się sąd.

Policjanci z warszawskiej grupy SPEED codziennie natrafiają na kierujących lekceważących przepisy ruchu drogowego. Jednak w tym przypadku zachowanie piratów drogowych powodowało wyjątkowe niebezpieczeństwo.

Dwóch kierowców postanowiło pokazać sobie, kto na drodze ma lepsze umiejętności. Kierujący BMW i Skodą brawurowo wymijali inne auta, w tym radiowóz, który nagrał ich popisy. Reakcja funkcjonariuszy była natychmiastowa.

Policjanci zatrzymali mężczyzn i przystąpili do czynności kontrolnych. Z powodu rażącego naruszenia przepisów ruchu przez kierujących, jak i spowodowania przez nich zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla innych uczestników ruchu odstąpili od postępowania mandatowego.

Obu kierowcom zostało zatrzymane prawo jazdy. Zostały sporządzone wnioski o ukaranie do sądu. Kierującym grozi kara grzywny do 5000 zł oraz sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do lat 3.

Nagranie z policyjnego radiowozu:

Zobacz również:

Gnał 200km/h

Źródło: Policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj