Skoda Karoq Velo

Skoda Karoq Velo – tak nazywa się unikatowy egzemplarz kompaktowego SUV-a Skody, który w maksymalnym stopniu przystosowano do potrzeb miłośników rowerowych eskapad. W skrócie, Simply Clever w skoncentrowanej dawce.

Wielu użytkowników docenia sprytne rozwiązania stosowane w modelach Skody – tzw. Simply Clever. Należą do nich choćby skrobaczka ukryta do szyb pod klapką wlewu paliwa (ze zintegrowanym miernikiem głębokości bieżnika), pojemnik na odpadki w kieszeni drzwi czy parasolka ukryta w drzwiach.

Skoda Karoq Velo
Skoda Karoq Velo

Karoq Velo idzie jednak dużo dalej – zbudowano go na podstawie wyników ankiety, jaką w Wielkiej Brytanii Skoda przeprowadziła wśród 1500 aktywnych rowerzystów. Zapytano ich o rozwiązania, których brakuje we współczesnych samochodach, a które przydałyby się miłośnikom jazdy na dwóch kółkach w ich autach.

Skoda Karoq Velo
Skoda Karoq Velo

I proszę: standardowego Karoqa wyposażono m.in. w myjkę ciśnieniową do czyszczenia roweru, drona do filmowania swoich wypraw (z magnetycznym „lądowiskiem” na masce), zestaw narzędzi i dodatkowe schowki (w tym lodówkę na napoje). Łączność ze światem zapewnia pokładowy hotspot WiFi, który pozwala np. przesłać zarejestrowane nagrania znajomym. Ale to nie wszystko: na wyposażeniu pojazdu znalazła się nawet minipralka do prania brudnej odzieży. Zarówno myjka, jak i pralka korzystają ze wspólnego zbiornika wody.

W sumie Skoda Karoq Velo może przewozić trzy rowery: dwa na dachu, a trzeci w specjalnym uchwycie w bagażniku. W kabinie pozostawiono miejsce dla trzech osób.

Czytaj także: Skoda Karoq – test długodystansowy 50 000 km

Samochód powstał jako jednostkowy egzemplarz, ale brytyjski oddział Skody zapowiada, że niektóre inspirowane nim rozwiązania trafią do sprzedaży.

Warto przypomnieć, że Skoda zna się na potrzebach rowerzystów jak mało kto – od lat wspiera Tour de France, a produkcję własnych rowerów zaczęła już w 1895 r., 10 lat przed rozpoczęciem budowy samochodów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj