Mercedes Vision AVTR

Futurystyczny Mercedes Vision AVTR wygląda niesamowicie i korzysta z elektrycznego napędu. Zobacz z bliska ten wyjątkowy prototyp.

Inspiracją dla powstania Mercedesa Vision AVTR był film Avatar w reżyserii Jamesa Camerona. Tak jak filmowy lud Na’vi żyje w harmonii z naturą, tak opisywany samochód koncepcyjny czerpie rozwiązania płynące z przyrody i stara się urzeczywistniać ideę zrównoważonego rozwoju.

Mercedes Vision AVTR jest pojazdem w pełni autonomicznym i nie posiada kierownicy. Kierowca (o ile takie określenie jest jeszcze w tym przypadku stosowne) może wydawać polecenia za pomocą dotyku oraz gestów. Wnętrze wykończono materiałami pochodzącymi z recyklingu, nadającymi się do ponownego przetworzenia.

Prezentowany prototyp korzysta z 4 silników elektrycznych o łącznej mocy przekraczającej 475 KM. Energia do ich zasilania jest magazynowa w nowatorskich akumulatorach, bazujących na ogniwach organicznych i nadających się do kompostowania. Pojemność tych biodegradowalnych baterii to 110 kWh, co przekłada się na ponad 700 km zasięgu.

Mercedesy od lat słyną z wyjątkowej zwrotności, jednak Vision AVTR ustawia poprzeczkę znacznie wyżej. Za sprawą zastosowania dwóch osi skrętnych, przednie i tylne koła mogą skręcać w tym samym lub przeciwnym kierunku, a samochód może jechać pod kątem ok. 30 stopni.

Nasz tekst zawiera zaledwie zarys możliwości Mercedesa Vision AVTR. Ten pojazd skrywa znacznie więcej unikalnych rozwiązań, które warto poznać, dlatego zachęcamy do obejrzenia poniższego filmu w całości:

Przeczytaj także:

Opancerzone limuzyny Mercedesa – historia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here