Honda e - Continental

Koniec z szukaniem kluczyków – nową Hondę e otworzymy… smartfonem. Na czym polega technologia opracowana przez Hondę i Continentala?

Już w przyszłym roku w europejskich salonach pojawi się nowa, elektryczna Honda e. Nie będzie to jednak kolejny typowy miejski „elektryk”. Japoński producent poszedł krok dalej i proponuje przyszłym użytkownikom system tzw. wirtualnego kluczyka. Ta nowa, opracowana wspólnie z Continentalem technologia wykorzystuje rozwiązanie CoSmA (Continental Smart Access), dające dostęp do auta za pośrednictwem smartfona. Wystarczy zainstalować aplikację My Honda+, by dzięki systemowi Bluetooth Low Energy (BLE) wygodnie otworzyć Hondę bez konieczności sięgania po tradycyjne kluczyki. Te, oczywiście, również trafią do rąk przyszłego właściciela japońskiego „elektryka”.

„Wyposażenie Hondy e w nasze rozwiązanie CoSmA jest ważnym krokiem na drodze do pełnej łączności pojazdów i cyfryzacji przemysłu motoryzacyjnego oraz zwiększenia komfortu użytkowania samochodów. CoSmA po raz pierwszy trafi do seryjnej produkcji bezpośrednio u producenta pojazdu”Johann Hiebl, dyrektor działów Body & Security oraz Infotainment & Connectivity w Continental.

Honda e

Świeżo upieczony nabywca Hondy e otrzyma kilka wirtualnych kluczy, które będzie mógł swobodnie udostępniać np. członkom rodziny lub znajomym. Przekazanie kluczyków to nic innego jak przesłanie ich innemu kierowcy. System CoSmA współpracuje zarówno ze smartfonami opartymi na Androidzie, jak i iOS. Technologia nie jest zastrzeżona ani dla wyposażenia, ani dla sprzedawcy konkretnego smartfona.

„Honda e oferuje zupełnie nowy poziom łączności, a cyfrowy klucz zapewni kierowcom wyjątkową wygodę i nową funkcjonalność”Shigeo Hamada, Kierownik Projektu
w dziale Pan European Connectivity Business oraz Dyrektor Generalny działu Automobile w Honda Motor Europe Ltd.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj