CC 2

Samochody mają wozić ludzi, ale i służyć do pracy. To Cinquecento otrzymało wyjątkowo trudne zadanie. Aż dziw, że zdołało poruszać się o własnych siłach!

Część jeżdżących po drogach samochodów pełni, poza oczywistym wożeniem właściciela i jego bliskich, funkcje reprezentacyjne podkreślające jego status społeczny. Inne z kolei mają wyłącznie na siebie zarabiać, przewożąc rozmaite towary albo pracując w inny sposób. Do tych celów wykorzystywane są zarówno auta dostawcze, jak i zwykłe samochody osobowe – z reguły wiekowe, których „nie szkoda”, a w razie konieczności można niedrogo naprawić.

Doświadczenie pokazuje też, że niewielki rozmiar auta wcale nie stoi na przeszkodzie w wykorzystywaniu go do przewozu znacznych towarów. Polscy kierowcy niejednokrotnie udowadniali, że nie ma dla nich barier nie do przebicia i prześcigają się w przewożeniu niezwykłych rzeczy w zwyczajnych samochodach. Tym razem przypadkowy kierowca spotkał, delikatnie mówiąc, przeładowanego Fiata Cinquecento. Wchodzący już w kanon youngtimerów samochód słynął z dobrych, jak na swoje rozmiary, możliwości transportowych – a przynajmniej, gdy porównywano go do nieoficjalnego poprzednika, czyli leciwego Malucha. Wynosząca ok. 400 kg ładowność nie zdołała zniechęcić właściciela do przewiezienia poczciwym „cieniasem” kilkunastu (?) konarów drzew, upchanych chaotycznie w całym wnętrzu. Tak sowicie dociążony Fiat toczył się swoim tempem po drodze publicznej, niemalże ocierając podłogą o asfalt.

Sytuację przedstawiamy na naszych łamach z przymrużeniem oka, co nie zmienia faktu, że takie postępowanie zagraża bezpieczeństwu kierowcy Cinquecento i innym użytkownikom drogi – w razie np. przebicia opony auto najprawdopodobniej zachowałoby się w sposób niekontrolowany, doprowadzając do kolizji. Inna sprawa, że mamy tu do czynienia z naruszeniem kilku przepisów dotyczących przewozu ładunków – od braku zabezpieczeń towaru, przez przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej samochodu, na zakrytej tablicy rejestracyjnej kończąc. W efekcie mamy do czynienia z mandatem wysokości co najmniej kilkuset złotych. Dowiedz się więcej na ten temat i innych mandatów w naszym obszernym taryfikatorze w linku poniżej:

Aktualny taryfikator mandatów (2021)

Polecamy również:

Aktualny taryfikator punktów karnych (2021)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj