Wideorejestrator do samochodu

Popularność wideorejestratorów montowanych w samochodzie wzrasta z roku na rok. Podobnie jak rośnie funkcjonalność samych urządzeń. Producenci oferują nam coraz lepsze parametry nagrywania, a także przydatne funkcje dodatkowe. Oferta tego typu kamer samochodowych jest naprawdę spora. Jaki wideorejestrator samochodowy wybrać? Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wideorejestratory to wysokiej jakości kamery samochodowe, które montowane są w autach w celu nagrywania tego, co dzieje się na drodze w trakcie poruszania się pojazdem. A w przypadku kamer wyposażonych w tryb antykradzieżowy, także w celu monitoringu auta w czasie parkowania.

Czujnik ruchu zamontowany w tego typu kamerach pozwala bowiem zarejestrować niepożądany ruch w pobliżu samochodu i włączyć nagrywanie. Dzięki temu bez problemu znajdziemy sprawcę zarysowania pojazdu na parkingu lub zapobiegniemy kradzieży auta.

Co najważniejsze, zarejestrowane za pomocą wideorejestratorów nagrania mogą posłużyć w przypadku kolizji do potwierdzenia naszej niewinności. Nagranie z wideorejestratora może stanowić dowód w sprawie sądowej. A część ubezpieczycieli obniża składki OC dla osób, które mają w samochodach zamontowany wideorejestrator. Tym samym urządzenia te są niezwykle praktycznym i przydatnym rozwiązaniem, które warto zastosować w swoim aucie.

Wideorejestratory samochodowe – ważne funkcje i parametry

To, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze wideorejestratora, to przede wszystkim jakość nagrania. Jeśli chcemy, aby rejestrowany obraz miał jak najwięcej szczegółów, to musimy zdecydować się na wideorejestratory wyposażone w nowoczesne matryce oraz szerokokątne i jasne obiektywy. Wtedy będziemy mieć pewność, że zarejestrowany obraz będzie wyraźny i szczegółowy. Szeroki kąt obiektywu pozwala natomiast na nagrywanie w szerokim kadrze, który obejmuje większe pole widzenia kamery np. 170 stopni.

Przydatne są również funkcje dodatkowe, taki jak np. detekcja ruchu, która uruchamia kamery w czasie parkowania auta, kiedy w pobliżu samochodu wystąpi ruch. Nowoczesne wideorejestratory posiadają także takie funkcje jak ADAS, czyli Asystenta Kierownicy, który sygnalizuje alarmem zbyt duże zbliżenie się do pojazdu jadącego przed nami lub przekroczenie białych linii na drodze.

Jaki wideorejestrator wybrać?

Dobry wideorejestrator samochodowy powinien przede wszystkim zapewnić nam jak najlepszą jakość nagrania. Natomiast najlepszy wideorejestrator, to taki, który posiada zarówno świetne parametry techniczne, jak i przydatne funkcje dodatkowe.

Ciekawą ofertą są wideorejestratory polskiej marki XBLITZ, dostępne w szerokiej i zróżnicowanej gamie produktowej, również w wersji przód tył, a także wbudowanym modułem GPS, nagrywaniem w 2.5K oraz 4K, trybem nocnym oraz funkcją automatycznego nagrywania rozpoczynającego się w chwili odpalenia silnika samochodu. Taki wideorejestrator z pewnością zaspokoi wszystkie oczekiwania, jakie można wiązać z tego typu urządzeniem, przy tym jego koszt wcale nie jest wysoki i zamyka się w okolicach 300-350 zł.

Sprawdź pełną ofertę wideorejestratorów na stronie Micros – https://www.micros.com.pl/akcesoria-samochodowe/wideorejestratory/