Tesla Cybertruck

Od samego początku Tesla Cybertruck wzbudza spore zainteresowanie na całym świecie. Fani sprawdzili, w których krajach ten model cieszy się największą popularnością.

Od momentu oficjalnej prezentacji, która miała miejsce pod koniec listopada, w mediach regularnie pojawiają się nowe wiadomości na temat Tesli Cybertruck, także na naszych łamach. Tym razem na jednym z forów internetowych pojawiła się lista 10 państw, w których złożono najwięcej zamówień na tego elektrycznego pickupa.

Warto jednak jeszcze wyjaśnić dwie kwestie. Kilka dni po premierze Cybertrucka (27 listopada ubiegłego roku) Elon Musk napisał na Twitterze, że liczba zamówień przekroczyła już pułap 250 tysięcy egzemplarzy i to była ostatnia potwierdzona informacja na ten temat. Nieoficjalnie mówi się, że zebrano już 450-500 tysięcy zamówień na pickupa Tesli. Natomiast przytoczone poniżej zestawienie zostało przygotowane przez użytkowników forum CybertruckTalk.com, którzy zebrali dane od ponad 1800 członków swojej społeczności.

Top 10 krajów, w których złożono najwięcej zamówień na Cybertrucka:

  1. USA (76,25%)
  2. Kanada (10,43%)
  3. Australia (3,16%)
  4. Wielka Brytania (1,39%)
  5. Norwegia (1,11%)
  6. Niemcy (1,05%)
  7. Szwecja (0,83%)
  8. Holandia (0,67%)
  9. Francja (0,44%)
  10. Islandia (0,44%)

Pierwsze miejsce Stanów Zjednoczonych chyba dla nikogo nie jest zaskoczeniem, podobnie jak druga pozycja Kanady. Nieco dziwić może brak Rosji na tej liście, za to sporą niespodzianką jest obecność Islandii. Jeśli faktycznie 0,44% zamówień pochodzi z tego kraju, oznacza to, że trafi tam ok. 2000 sztuk Tesli Cybertruck. A to już sporo, biorąc pod uwagę fakt, że w 2019 r. na Islandii zarejestrowano nieco ponad 13 tysięcy nowych aut.

Zobacz również:

Postanowił strollować Teslę, stworzył własnego Cybertrucka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here