Fiat 500 RED

Na liście wyposażenia nowego Fiata 500 można znaleźć element niedostępny u rywali. To schowek z funkcją sterylizacji lampą UV-C, który pozwala zdezynfekować np. smartfon czy klucze od domu. Dowiedz się więcej na ten temat.

Pandemia COVID-19 sprawiła, że zwracamy większą uwagę na higienę, częściej myjąc ręce czy używając płynu dezynfekcyjnego. To oczywiście dobre sposoby, aby ochronić się przed zarazkami, jednak należy wiedzieć, że przedmioty codziennego użytku, jak smartfon czy klucze od mieszkania, również stanowią siedlisko bakterii. Pojawia się zatem pytanie, jak odkazić nasze rzeczy, aby korzystanie z nich było bezpieczne i nie przyczyniło się do zachorowania?

W takim przypadku z pomocą przychodzi Fiat, który zgodnie ze swoją filozofią „Tech it easy” („Technologia jest łatwa”) wprowadził wyjątkowe i innowacyjne rozwiązanie w nowym, elektrycznym Fiacie 500. Mowa o schowku z funkcją sterylizacji lampą UV-C („Sanitising Glove Box”), który należy do wyposażenia seryjnego wersji RED oraz La Prima by Bocelli i pomaga zwiększyć higienę powierzchni przedmiotów osobistych.

Fiat 500 RED - schowek
W nowym Fiacie 500 schowek przed pasażerem jest nie tylko całkiem pojemny, ale także umożliwia dezynfekcję przedmiotów codziennego użytku.

Co istotne, przygotowane przez Włochów rozwiązanie jest niezwykle łatwe w użyciu. Wbudowana w schowek lampa emitująca promienie UV-C pozwala zdezynfekować smartfon, klucze do domu i inne drobne przedmioty codziennego użytku. W tym celu wystarczy po prostu włożyć je do schowka, zamknąć go i uruchomić procedurę odkażania, naciskając specjalny przycisk umieszczony na tunelu środkowym, obok portów USB. Cały cykl dezynfekcji trwa 3 minuty, a o jego zakończeniu informuje niebieska kontrolka oraz sygnał dźwiękowy.

Aby udowodnić, jak prosta jest obsługa tego rozwiązania, Fiat przygotował dwa filmy, które bardzo dobrze pokazują, jak istotne jest odkażanie przedmiotów codziennego użytku, aby móc w pełni cieszyć się włoskim „dolce vita”, złożonym z radości, beztroski, dobrego samopoczucia oraz troski o siebie. W klipie zatytułowanym „Touch” („Dotyk”) widzimy dłoń, która najpierw ma kontakt z niezbyt czystymi przedmiotami, a następnie sięga po smartfon – takie sytuacje zdarzają się codziennie, narażając nas na kontakt z bakteriami. Na ratunek przychodzi wówczas schowek z funkcją sterylizacji lampą UV-C:

Drugi film pod tytułem „Washing machine” („Pralka”) ma zabarwienie humorystyczne. Widzimy jak do pralki trafiają portfel, klucze, okulary przeciwsłoneczne i telefon. Po włączeniu urządzenia hałas przedmiotów „tłukących się” w bębnie staje się coraz bardziej dokuczliwy, a na ekranie pojawia się żartobliwe hasło: „Musi być jakiś lepszy sposób na odkażanie swoich osobistych rzeczy”, które nawiązuje do rozwiązania stosowanego w nowym Fiacie 500:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj